AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

27 października 2019 | Posada

Ta niedziela zostanie na pewno zapamiętana na długi czas przez wiernych z parafii św. Alberta Chmielowskiego w Posadzie. Bowiem tego dnia odbyła się uroczystość, która dla wielu była przeżyciem jedynym w swoim rodzaju i niepowtarzalną. Miało miejsce poświęcenie wyremontowanego kościoła przez bp Wiesława Meringa.

Dzień ten był radosnym zwieńczeniem wielu lat trudnej i mozolnej pracy nad tym, by świątynia w Posadzie była piękna i sprzyjała modlitwie i duchowi skupienia. Jest to wielkie dzieło parafian i księdza proboszcza Jana Kozłowicza.

Sama uroczystość trwała prawie trzy godziny, ale chyba nikt nie patrzył na zegarek. Wszyscy wierni zebrali się przed kościołem, gdzie został powitany ksiądz biskup. Następnie proboszcz otworzył drzwi kościoła. Najważniejsze obrzędy były po wyznaniu wiary. Wówczas to bp Mering namaścił obnażony ołtarz i ściany kościoła olejem. W ten sposób świątynia została przeznaczona do kultu Bożego i poświęcona Chrystusowi.

Po liturgii na której karmiliśmy ducha przyszedł czas na obiad, który był równie bogaty i obfity jak strawa duchowa na Mszy Świętej.

Był to owocny czas, dlatego, że po raz pierwszy mogliśmy uczestniczyć w takiej liturgii.

Zdjęcia: Ład Boży

 


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)