KLERYCKI REFERAT POWOŁAŃ


,,To prawda, to Zgromadzenie jest najmniejsze ze wszystkich; ale trzeba je kochać bardziej niż wszystkie inne
I przeto używać wszystkich środków, by mogło ono prosperować.”
ks. Jan Chrzciciel Berthier MS

Referat powołaniowy Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny zajmuje się organizowaniem akcji dla młodzieży szkolnej i studenckiej. Pomagamy także młodym ludziom rozeznać plan, który dla każdego z osobna przygotował Bóg. Niektórzy zadają pytanie, dlaczego za te akcje jest odpowiedzialna powołaniówka? Czyżby dlatego, żeby przyciągnąć jak najwięcej kandydatów do naszego zgromadzenia? Nie! Podczas wszystkich spotkań najważniejsza jest modlitwa, która ma pomóc rozeznać drogę życiową młodym chłopakom. To nie referat powołuje do kapłaństwa i życia zakonnego – TO CZYNI CHRYSTUS. My pomagamy rozeznać Jego głos i plan, który ma na nasze życie.

Kazimierzu Biskupim można nas spotkać podczas następujących wydarzeń:

Dzień mnicha

Jest to unikalna okazja do zamieszkania w klasztorze i uczestnictwa we wspólnych modlitwach, razem z zakonnikami, z drugiej zaś strony możliwość wyciszenia się, zastanowienia nad swoim życiem oraz zawarcia nowych znajomości.

Czuwanie dla młodzieży

W zasadzie to czuwanie jest przeznaczone dla maturzystów, ponieważ odbywa się tuż przed egzaminem dojrzałości. Są jednak tacy, którzy już kilka lat wcześniej przybywają, aby prosić o błogosławieństwo w nauce i rozeznawaniu powołania. W programie jest różaniec, adoracja, konferencja oraz czas na wzajemne poznanie się i Msza Święta o północy.

Turniej piłkarski

Ogólnopolski Turniej im. ks. Jana Berthiera jest przeznaczony dla drużyn w skład, których wchodza członkowie służby liturgicznej. Mecze rozgrywane są na klasztornym, trawiastym boisku oraz Orliku, a drużyny podzielone są na dwie kategorie wiekowe: szkoła podstawowa oraz liceum.

Chętni z grona księży, kleryków i braci zakonnych z naszego Zgromadzenia odmawiają codziennie dziesiątkę różańca świętego, wspierając duchowo powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Klerycki Referat Powołań działa w ścisłej współpracy z prowincjalnymi referentami -
ks. Łukaszem Skołudem MSF i ks. Adamem Gacą MSF.