AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

6 kwietnia 2019 | Kazimierz Biskupi

Młodość jest czasem podejmowania decyzji, co do dalszego życia. Żeby dobrze wybrać trzeba pytać się Boga jaki On ma plan na nasze życie. W tym celu w naszym klasztorze odbyło się czuwanie dla młodzieży.

Rozpoczęliśmy od zapoznania się ze sobą i poznawania historii naszego klasztoru. Młodzi poznali dzieje Pięciu Braci Męczenników, naszego ojca założyciela Jana Berthiera MS oraz specyfikę pracy misjonarzy Świętej Rodziny.

Później wspólnie modliliśmy się na różańcu – modlitwie do której Matka Boża w wielu objawieniach nawoływała. Rozważania poprowadziła niezastąpiona wspólnota Sthajenka.

Po różańcu miała miejsce konferencja, którą poprowadził ks. Rafał Ochojski MSF – Prowincjalny Referent ds. powołań. Mówił między innymi o tym, dlaczego Kościół jest nam potrzebny i dlaczego jest w nim zło, skoro jest święty. Podkreślał przy tym, że młodzi mają ważną misję w Kościele. Jest nią dawanie świadectwa wiary w środowiskach w których żyją.

Po tak obfitej strawie dla ducha był też czas na wzmocnienie ciała i wspólną rozmowę.

O godzinie 21:30 rozpoczęliśmy adorację Najświętszego Sakramentu podczas której przedstawialiśmy Panu Jezusowi nasze sprawy i prosiliśmy Go  o światło Ducha Świętego potrzebne do podjęcia dobrej decyzji życiowej oraz siły do realizacji powołania.

Zwieńczeniem naszego spotkania była Msza Święta – najważniejszy punkt, do którego całe czuwanie zmierzało. W homilii ks. Rafał wskazywał na to, że Msza Święta jest nie tylko udziałem w Ostatniej Wieczerzy, ale przede wszystkim udziałem w ofierze krzyżowej Pana Jezusa.

Dziękujemy Panu Bogu za ten czas łaski. Dziękujemy także tym, którzy przyczyniali się do pięknego przeżywania tego czuwania, a więc zespołowi muzycznemu „Dźwięczni Panu” z Poznania oraz wspólnocie Sthajenka.

KRÓTKA FOTORELACJA


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)