AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
Klerycy w górach Szczytna Kłodzka

12-15 lutego 2017 | Szczytna Kłodzka

Książki wracają na półkę, egzaminy zaliczone, stres opada – sesja egzaminacyjna zaliczona. Nadszedł dla nas zasłużony czas relaksu. W tym krótkim okresie wolnym od zajęć część kleryków wyjeżdża na trzydniowy odpoczynek. Reszta alumnów woli się zregenerować w cieplejszym czasie i oni wyjadą na krótki urlop po letniej sesji egzaminacyjnej.

My, jako miłośnicy gór i zimowego szaleństwa, wyjechaliśmy do naszego domu zakonnego na Szczytniku, koło Kłodzka. Już pierwszego dnia po przyjeździe udaliśmy się do Zieleńca na stok, żeby dalej szlifować swój talent jazdy na nartach i snowboardzie.

klerycy na nartach

Następnego dnia naszym głównym celem było dojście do Wambierzyc, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej – Królowej Rodzin i Ziemi Kłodzkiej. Po krótkim marszu przez malownicze tereny, dotarliśmy do domu naszej Pani. Oprócz zwiedzenia bazyliki weszliśmy na Kalwarię Wambierzycką oraz zobaczyliśmy jedną z najbardziej znanych okolicznych atrakcji, czyli ruchomą szopkę, która powstawała przez prawie trzydzieści lat!

klerycy MSF w Wambierzycach na pieszo

Ostatniego dnia po wyjeździe ze Szczytnika, pojechaliśmy do Czech, żeby odwiedzić naszych współbraci tam pracujących. Najpierw pojechaliśmy do Dvur Kralove, gdzie pracują nasi dwaj misjonarze: ks. Jan Czekała MSF i ks. Andrzej Deniziak MSF. Następnie odwiedziliśmy ks. Mariusza Robaka MSF pracującego w Pecka. Po krótkim zapoznaniu się z ich pracą, obejrzeniu kościołów i terenów na jakich pracują, udaliśmy się w drogę powrotną.

klerycy MSF w Czechach

Po takim wyjeździe oprócz naładowania akumulatorów na następny semestr, rozpaliliśmy w sobie zapał do pracy misyjnej na terenie naszych dolnych sąsiadów (jak i w dalszych krajach) na całe seminarium!


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)