AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

19 marca 2019 | Klasztory MSF

Święty Józef - patron braci zakonnych Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny przez swoją cichą i pokorną pracę daje nam wzór kroczenia za Jezusem. Módlmy się o nowe powołania brackie do naszego zgromadzenia.

W 1983 r. papież Jan Paweł II tak mówił o braciach zakonnych:

„Chciałbym powiedzieć szczególne słowo o zakonnikach - braciach, by ich pochwalić i zachęcić. Wasze powołanie, moi kochani bracia, nie jest łatwe, zwłaszcza z uwagi na ducha świata, który nie ceni ewangelicznego ubóstwa i pokornej służby. Waszym powołaniem jest naśladowanie Chrystusa przez całe życie będące totalnym oddaniem siebie, czego na ogół świat nie ceni”.

Zadajmy sobie najważniejsze pytanie: Czego chce ode mnie Pan Bóg? Kim jestem!? I dokąd zmierzam? Powołanie brackie jest równie piękne jak powołanie kapłańskie. Pan Bóg powołuje jednych do bycia kapłanami diecezjalnymi czy zakonnymi, drugich tylko albo aż do życia konsekrowanego, ale to nie znaczy, że powołanie brackie jest gorsze.

Brackie powołanie w dzisiejszych czasach jest zapomniane, dlatego potrzeba wiele modlitwy o powołania zakonne, brakuje modlitwy za młodych odważnych mężczyzn, aby się nie bali wejść na inną drogę niż proponuje świat.

I na koniec powiem tyle: Jestem MSF i jestem z tego dumny!

Więcej na ten temat: KLIKNIJ TUTAJ

Br. Dawid Jesiotr MSF