AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

29 kwietnia - 3 maja 2023 | Bory Tucholskie | Kotlina Kłodzka

W tym roku majówkę przeżyliśmy dzieląc się na dwa wyjazdy. Ośmiu kleryków razem z ojcem duchownym wybrało się na majówkę zwiedzając trzy miejsca: Bydgoszcz, Bory Tucholskie oraz Toruń.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Bydgoszcz. W tym dniu byliśmy m.in. w escape room-ie, papugarni, w lodziarni oraz mieliśmy okazję odwiedzić rodziców naszego współbrata Przemysława. Następnie pojechaliśmy do domu rodziców kleryka Karola, gdzie mieliśmy nocleg. Następnego dnia po porannej mszy świętej, pojechaliśmy na spływ kajakowy na rzece Brdzie. Przepłynęliśmy około 25 kilometrów, podziwiając piękno Borów Tucholskich. Potem wróciliśmy do domu rodziców naszego współbrata a następnie wybraliśmy się na ognisko. Trzeciego dnia z rana pojechaliśmy na mszę świętą do parafii rodzinnej kleryka Karola w Śliwicach, a po mszy zjedliśmy śniadanie na miejscowej plebanii z księdzem proboszczem i wikarym. Następnie pojechaliśmy do Torunia, gdzie poszliśmy na kręgle a potem mieliśmy wolny czas na zwiedzanie miasta.

Druga ekipa pojechała z księdzem prefektem do Kotliny Kłodzkiej, do naszego domu w Długopolu. W niedzielę pojechaliśmy do okolicznych parafii dzieląc się historią powołań i zachęcając młodych ludzi do odkrywania swojego powołania. Wieczorem zrobiliśmy ognisko z grupą młodzieży zgromadzonej na „Wędrowaniu z Dobrym Pasterzem”. Dużą część poniedziałku spędziliśmy w górach, podziwialiśmy piękno przyrody z wieży na Śnieżniku, a później zostaliśmy serdecznie ugoszczeni na grillu przez współbraci w Szczytnej. We wtorek spłynęliśmy pontonem Przełomem Bardzkim na Nysie. Tego dnia nasi klerycy z Madagaskaru ugotowali swoje świąteczne danie i zaśpiewali kilka piosenek. W uroczystość NMP Królowej Polski uczestniczyliśmy w Mszy Świętej w kaplicy górskiej w Bardzie i doszliśmy do Kłodzka, żeby zwiedzić stolicę regionu.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)