AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

8 - 10 listopada 2019 | Kazimierz Biskupi

Dzień Mnicha już tradycyjnie wpisał się w terminarz akcji powołaniach. Od 8 do 10 listopada staraliśmy się go odkryć poprzez poznawanie życia zakonnika w Klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim.

Było nas ok. 40 (!). Weekend w Klasztorze zmienił nas w „młodych mnichów”. Poznawaliśmy sposób życia „od kuchni”… i nie tylko.

Baza noclegowa znajdowała się w szkole Podstawowej w Kazimierzu Biskupim. „Młodzi mnisi” uczestniczyli we wszystkich punktach dnia, oczywiście oprócz wykładów.
Modlili się, nakrywali z nami do stołu, pracowali, grali w piłkę, odbyli pielgrzymkę pieszą do Kamedułów w Bieniszewie, oglądali filmy. Znosili trudy wczesnej pobudki i radości bycia razem. Wszystko to pod czujnym okiem referenta powołaniowego ks. Łukasza Skołuda MSF, kleryckiego referatu powołaniowego, i księży przybyłych z „mnichami”.


STRATA CZASU?

Czy to łatwe, by zdecydować się spędzić weekend inaczej niż zwykle? Na pewno nie. Był to czas, który pozwalał nam uczyć się od siebie nawzajem.
Uśmiechnięte twarze mówiły nam, że nikt nie żałował tego weekendu. Czekamy na obfite owoce tego jednego pełnego dnia spędzonego z Bogiem i zakonnikami MSF.
Zapraszamy za rok!


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)