AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

10-11 sierpnia 2023 | Kazimierz Biskupi

W tych dniach przeżywaliśmy w naszej wspólnocie klasztornej czas nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Peregrynację rozpoczęliśmy nabożeństwem oczekiwania w czwartkowe popołudnie w kościele seminaryjnym, z którego udaliśmy się w procesji przywitania Maryi z modlitwą oraz śpiewem na ustach. Po przybyciu Obrazu na wyznaczone miejsce zabrzmiały uroczyste fanfary oraz śpiew „O Maryjo witam cię”, a my przeszliśmy procesyjnie do naszego kościoła, w którym przez najbliższą dobę trwaliśmy na czuwaniu z Matką Najświętszą. Po przywitaniu Matki Bożej w znaku Jej Ikony przez ks. Rektora, Bractwo Świętych Pięciu Męczenników, Koło Misyjne oraz młodzież rozpoczęła się Msza Święta koncelebrowana, z bardzo licznym udziałem wiernych. Przewodniczył jej ks. prowincjał Piotr Jacek Krupa MSF.

Po Eucharystii mogliśmy w osobistej modlitwie trwać przed Cudownym Obrazem aż do godziny 21:00, kiedy to zgromadziliśmy się na tradycyjnym Apelu Jasnogórskim, który poprowadził o. Paweł, paulin towarzyszący Obrazowi w peregrynacji. Natomiast o 24:00 rozpoczęła się Msza Święta w intencji powołań, której przewodniczył ks. wicegenerał Marian Kołodziejczyk MSF. Po zakończeniu liturgii swój czas z Maryją na nocnym czuwaniu miały wspólnoty działające przy naszym klasztorze: Liturgiczna Służba Ołtarza, Sthajenka, Koło Misyjne, Oaza Dorosłych Nowe Życie. Eucharistos oraz Bractwo Świętych Pięciu Męczenników.

Po porannej Mszy Świętej Maryja, w znaku Jasnogórskiej Ikony, udała się również do eremu Kamedułów w Bieniszewie. Gdy Obraz znów przyjechał do świątyni seminaryjnej ostatnie godziny modlitwy przed obrazem zakończyliśmy Eucharystią pożegnania pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Alojzego Meringa, po której odprowadziliśmy Ikonę do kościoła parafialnego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się we wspólną modlitwę oraz w organizację i wszelkie przygotowania, poprzedzające peregrynację. Nie sposób wymienić z imienia wszystkich zaangażowanych – wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać!”. Wierzymy, że to modlitewne trwanie z Maryją wyda obfite owoce w życiu naszych wspólnot i rodzin.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)