AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

18 maja 2019 | Kazimierz Biskupi

Uroczystość święceń jest jednym z najważniejszych dni w naszym seminarium obok ślubów wieczystych. Na ten dzień przygotowujemy się jako klerycy przez cały okres formacji podstawowej, aby później iść służyć Bogu i ludziom w kapłaństwie.

Cieszymy się tym, że mamy dwóch neoprezbiterów: ks. Konstantego Cybulskiego MSF i Stanisława Adamowicza MSF, którzy pochodzą z Białorusi. Radością napełnia również fakt, że jest w naszej wspólnocie nowy diakon Marcin Przystawski MSF. Już od wielu lat święceń misjonarzom Świętej Rodziny udziela ks. Bp Wiesław Alojzy Mering. Tak też było i w tym roku.

Wygłosił on Słowo Boże, w którym wskazał na to, że nasi współbracia idą w kapłaństwo w trudnych czasach, gdy Kościół przeżywa swój Wielki Piątek cierpienia, prześladowania i słabości. Dziś mają neoprezbiterzy o tyle trudniej, że sami będą musieli szukać ludzi, bo oni sami już tak chętnie nie przychodzą.

Na ten dzień zjechało się do naszego klasztoru wielu kapłanów z naszego Zgromadzenia. Był nawet ksiądz generał Edmund Michalski MSF oraz współbracia z Madagaskaru, Indonezji, Hiszpanii oraz Chile. Przybyło także wielu kapłanów diecezjalnych.

Dziękujemy Panu Bogu, że pobłogosławił naszemu Zgromadzeniu nowymi kapłanami i diakonami oraz prosimy Pana żniwa o nowych robotników do Jego winnicy.

Zdjęcia: Radosław Kupidura

FILM ZE ŚWIĘCEŃ


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)