AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
Nowicjusze Misjonarze Świętej Rodziny

Nowicjat jest czasem wyciszenia i oderwania się od świata, by do niego wrócić już przemienionym przez Jezusa. Trwa rok i jest niezapomnianym czasem. Przeczytaj i zobacz, co robią nowicjusze.

Nowicjusze podczas przechadzki z psem Atosem

Na początek trochę informacji o każdym z nas :

Nov. Łukasz Kołodziej – urodziłem się 01.03.1978 r. w Zgorzelcu, pochodzę z diecezji świdnickiej. Misjonarzy Świętej Rodziny poznałem będąc na pielgrzymce w Górce Klasztornej.

Nov. Karol Bielicki – pochodzę z Węgorzewa (mazury) mam 32 lata. Misjonarzy Świętej Rodziny poznałem ok trzy/cztery lata temu poprzez rekolekcje adwentowe, które prowadził ks. Radek Rafał MSF. W tamtym momencie nie miałem pojęcia, że Bóg mnie powoła na drogę formacji Misjonarzy Świętej Rodziny Musiało minąć trochę czasu, abym przez „opaskę na rękę MSF” znalazł się tu gdzie jestem. Bóg niesamowitymi drogami dociera i prowadzi człowiekaJ Należałem do wspólnoty Ewangelizacyjnej „Miriam” gdzie przez drugiego człowieka niesamowicie Bóg pociągnął mnie do siebie, odgruzował swój obraz w moim sercu. Bardzo lubię czytać, interesuje mnie motoryzacja, lubię ćwiczyć na siłowni, słuchać muzyki, tańczyć, jeździć na rowerze, na nowo odkrywam zamiłowanie do sportu, konkretnie piłka nożna, no i oczywiście kocham Boga tym samym kocham ludzi i pragnę z nimi przebywać.

Obrzęd inicjacji, czyli przyjęcia koloratki i rozpoczęcie rocznego nowicjatu

Nov. Mariusz Butowski – mam 20 lat. Pochodzę z Czarnej Dąbrówki jest to miejscowość na Kaszubach. Misjonarzy Świętej Rodziny poznałem przez internet.

Nov. Jakub Biela – mam 19 lat. Pochodzę ze Złotowa, parafii prowadzonej przez Misjonarzy Świętej Rodziny. Interesuję się sportem, historią i muzyką. Powołanie odkryłem podczas rekolekcji GDM (Góreckie Dni Młodości) w Górce Klasztornej. W Złotowie byłem związany z Oazą Młodzieżową. W wolnej chwili lubię słuchać muzyki, biegać i grać w koszykówkę.

Nov. Jakub Dziurgot – mam 19 lat. Pochodzę z Rzeszowa. Wychowałem się  w parafii Św. Rodziny prowadzonej przez Misjonarzy Świętej Rodziny. Towarzyszyli mi oni od najmłodszych lat, nie boję się stwierdzić, że to bardzo porządne Zgromadzenie – Polecam każdemu ! ;) Z pewnością przykład poszczególnych księży też miał wpływ na moją decyzję o wstąpieniu do tego Zgromadzenia, a przede wszystkim to głos wołającego Jezusa, na który staram się odpowiadać każdego dnia i ufam, że On dalej na tej drodze będzie mnie utwierdzał. W Rzeszowie m.in. byłem związany ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym oraz miałem duży kontakt z młodzieżą – bardzo to lubię i to mnie interesuje – właśnie praca z ludźmi, a oprócz tego lubię słuchać muzyki, jeździć na rowerze a także w wolnej chwili pograć w ping – ponga.

Podczas przechadzki na tzw.

Dnia 20 sierpnia 2016 r. rozpoczęliśmy postulat w Wielkim Klinczu. Wszyscy zostaliśmy bardzo mile przyjęci, a starsi nowicjusze (teraz już klerycy) wprowadzili nas w codzienne życie w nowicjacie.

28 sierpnia uczestniczyliśmy w dożynkach parafialnych.

Nowicjusze na Mszy Świętej dożnykowej

7 września 2016 r. podczas uroczystych nieszporów pod przewodnictwem księdza vice-prowincjała Roberta Ciżewskiego MSF zostaliśmy oficjalnie przyjęci do nowicjatu.

Zdjęcie z vice-prowincjałem ks. Robertem Ciżewskim MSF pod figurą prymasa Wyszyńskiego

18 września 2016 r. na podwieczorku odwiedzili nas dk. Adam Gaca MSF i ks. Stanisław Matczuk MSF (który obchodził imieniny)

Na sali rekreacyjnej w domu nowicjackim

 W dniach 22 – 25 września w naszej parafii odbywały się Misje Święte. 

Procesja wokół kościoła pw. Świętej Rodziny w Wielkim Klinczu

W dniach 16 – 22 października 2016 wyjechaliśmy do Górki Klasztornej na akcję „liść” i nie tylko.

W Górce Klasztornej podczas rekreacji

W dniach 15 – 17 grudnia przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadził nam ks. Bogdan Kulik MSF.

Rekolekcje poprowadzone przez ks.Bogdana Kulika MSF

20 grudnia 2016 r. wieczorem odwiedził nas św. Mikołaj.

24 grudnia 2016 r. udaliśmy się na plebanię, aby wspólnie z księżmi z parafii spożyć wieczerzę wigilijną. Po kolacji od księdza Rektora otrzymaliśmy prezenty.

Na refektarzu na plebanii wspólna wigilia księży i nowicjuszy

30 grudnia 2016 r. uczestniczyliśmy w odpuście parafialnym, homilię wygłosił ks. Bogusław Jaworowski MSF, śpiewaliśmy „Nad doliną zieloną” ks. rektor odpowiedzialny za śpiew w nowicjacie przygotował z nami pieśni na tą uroczystość. Po uroczystej Mszy Św. udaliśmy się na plebanię i spożyliśmy uroczysty obiad odpustowy z księżmi z dekanatu.

Odpust parafialny na którym homilię wygłosił ks. Bogusław Jaworowski MSF, a nowicjusze śpiewali „Nad doliną zieloną”

14 – 15 stycznia 2017 r.  wyjechaliśmy na całonocne czuwanie Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki było to zarazem spotkanie opłatkowe. 15 uczestniczyliśmy w bazylice Jasnogórskiej w Mszy Św. z racji odpustu ku czci św. Pawła I pustelnika, której przewodniczył ks. abp. Wacław Depo metropolita częstochowski. Przed wyjazdem odwiedziliśmy siostry Benedyktynki. 

16 – 31 stycznia 2017 w nowicjacie był to dla nas wytężony okres nauki i egzaminów, wysiłki naszych moderatorów nie poszły na marne i wszyscy zdaliśmy egzaminy.

Nauka na wspólnym studium

2 lutego 2017 udaliśmy się do katedry pelplińskiej, by uczestniczyć wraz z innymi zgromadzeniami zakonnymi na Dniu Życia Konsekrowanego. Uroczystościom przewodniczył ks. bp. Wiesław Śmigiel biskup pomocniczy diecezji Pelplińskiej.

Nowicjusze w katedrze pelplińskiej na Mszy Świętej, której przewodniczył ks. bp. Wiesław Śmigiel

 

 


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)