AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

27 czerwca 2021 | Kazimierz Biskupi

W ostatnią niedzielę czerwca obchodziliśmy główne uroczystości odpustowe z okazji Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W tym roku były one połączenie z naszym świętowaniem 100-lecia Polskiej Prowincji MSF.

Obchody rozpoczęliśmy już w sobotni wieczór uroczystymi nieszporami. Po nieszporach miał miejsce spektakl, przygotowany przez kleryków, opowiadający o historii tworzenia się i funkcjonowania naszej Prowincji. 

Głównym punktem uroczystości była suma odpustowa w niedzielne przed południe, której przewodniczył ks. prowincjał Piotr Krupa MSF. Obecni byli również przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza, Bractwa św. Anny, Bractwa Świętych Pięciu Męczenników oraz Straży Pożarnej wraz z orkiestrą. 

Natomiast po południu na terenie naszego klasztoru odbył się piknik jubileuszowy, w trakcie którego m. in. rozegrano mecz piłki nożnej pomiędzy klerykami, ministrantami i mieszkańcami Kazimierza.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne świętowanie, szczególnie pocztom sztandarowym, orkiestrze, a zwłaszcza Kołu Misyjnemu, Bractwom oraz Domowemu Kościołowi za nieocenioną pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)