AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

8 stycznia 2017 | Kazimierz Biskupi

Choć niedzielą Chrztu Pańskiego zakończyliśmy okres Bożego Narodzenia, nie zakończył się jeszcze czas spotkań opłatkowych. Ministranci z rodzicami w niedzielne popołudnie zjawili się w klasztornym refektarzu, aby podsumować rok formacji i pracy.

Nie zabrakło życzeń, radości z odniesionych sukcesów i refleksji na przyszłość. Spotkanie z rodzicami to szczególna okazja do wymiany poglądów, doświadczeń i wizji wychowania młodzieży, tak aby działania rodziców były komplementarne z pracą opiekunów.

Podczas spotkania ogłoszono nazwisko najbardziej gorliwego ministranta 2016 roku, którym został Jakub Kamiński, nieznacznie wyprzedzając w punktacji swoich kolegów. Ministranci  rodzice poznali także nowego opiekuna – kl. Wojciecha Fertikowskiego MSF oraz serdecznie pożegnali kl. Sebastiana Sobkowiaka MSF, który zakończył czteroletnią posługę.

Jako opiekunowie serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie oraz mobilizację swoich synów do częstego uczestnictwa w nabożeństwach w Klasztorze. Chłopakom życzymy wytrwałości i radości ze służby przy Ołtarzu Pana.