AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
Pierwsze śluby zakonne w Górce Klasztornej 8 września 2017

8 września 2017 | Górka Klasztorna

Kilka dni przed złożeniem pierwszych ślubów zakonnych przeżywaliśmy nasze rekolekcje w Górce Klasztornej, które prowadził ks. Piotr Lipski MSF. Podczas tych rekolekcji zgłębialiśmy istotę ślubów zakonnych, życia modlitwy i życia wspólnotowego.

Dnia 8 września 2017 r. podczas uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył ks. bp Dariusz Kałuża MSF, na ręce asystenta prowincjalnego ks. Piotra Gałązki MSF złożyliśmy naszą pierwszą profesję zakonną. Było to dla nas bardzo wspaniałe i doniosłe doświadczenie. W tym tak ważnym dla nas dniu towarzyszyli nam nasi najbliżsi: rodzice, krewni i przyjaciele.

Był to dla nas stresujący czas, ale mimo to każdy z nas odczuwał pokój w sercu, ponieważ poświęciliśmy nasze życie Bogu w ślubach: posłuszeństwa, ubóstwa i czystości. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie, ale również jesteśmy świadomi wielkiej odpowiedzialności, jaka na nas ciąży. Ufamy, że z Bożą pomocą i łaską dotrzymamy danego słowa.

Wielkim przeżyciem było dla nas także założenie stroju zakonnego, jakim jest sutanna i pas misyjny – zewnętrzny znak naszego szczególnego oddania się Jezusowi, który zobowiązuje nas do dawania świadectwa w dzisiejszym świecie. Dostaliśmy również modlitewnik zakonny i konstytucje naszego zgromadzenia.

klerycy I roku

zdjęcia: Ida Balicka


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)