AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

17 - 19 września 2021 | Kazimierz Biskupi

Od 17 do 19 września w Złotowie odbyła się już 11 edycja Projektu Kostka, czyli wydarzenia, które łączy dobrą, muzyczną zabawę, z promowaniem Bożych treści.

W piątek, pierwszego dnia festiwalu klerycy z Kazimierza Biskupiego wystawili przed zebraną młodzieżą swój spektakl przygotowany z okazji setnej rocznicy przybycia Misjonarzy Świętej Rodziny do Polski, przedstawiający historię pracy oraz dzieła, które prowadzi Zgromadzenie MSF. Później na scenie pojawił się zespół Tato, czyli duet dwóch młodych mężczyzn, którzy opowiadają o dobroci, miłości i bliskości Boga poprzez elektroniczne brzmienie, połączone z tanecznym pulsem, przestrzenią i wrażliwością. 

Na sam koniec pierwszego dnia festiwalu wystąpił Arkadiusz „Arkadio” Zbozień. Jest raperem, freestylowcem, mówcą, autorem płyt, audiobooków i książek oraz pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji „Rób to co kochasz”.

W sobotę rano piątka młodych artystów zmierzyła się w konkursie hip-hopowym, który ostatecznie wygrał poznański raper Kowson. Wieczorem nadszedł czas na spotkanie z Gościem Specjalnym, czyli na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Później kilka słów skierował do zebranych youtuber, który na swoim kanale zebrał już ponad 40 tysięcy subskrypcji. Mowa tu o „Księdzu z osiedla”, czyli o ks. Rafale Główczyńskim SDS. Po nim na scenie pojawił się Edzio, czyli freestaylowiec, raper i influencer, który na TikToku zebrał już ponad milion obserwujących. Na sam koniec sobotniego dnia wystąpiła gwiazda wieczoru, czyli zespół TGD, którego twórczość zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Grupę tworzy kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów.

11 edycja Projektu Kostka zakończyła się Mszą Świętą o godzinie 11:00 w kościele p.w. św. Stanisława Kostki w Złotowie.

Projekt był współfinansowany przez: Miasto Złotów, Powiat Złotowski oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Wszystkim sponsorom i dobroczyńcom z serca dziękujemy!

Fot.: Mateusz Rodziejczak, Weronika Poręba, Natalia Żak.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)