AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium
profesi wieczyści Jacek Cieślak MSF i Wojciech Fertikowski MSF

8 września 2019 | Górka Klasztorna, Kazimierz Biskupi

Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny jest w naszym Zgromadzeniu Misjonarzy Świętej Rodziny dniem szczególnym, w którym składamy pierwsze śluby zakonne w Górce Klasztornej, odnawiamy je i składamy śluby wieczyste w Kazimierzu Biskupim.

W tym roku pierwsze śluby złożyło trzech nowicjuszy, a czwarty złoży je w najbliższym czasie. Odtąd są oni już misjonarzami Świętej Rodziny. Ważne jest przy tym, by pierwsze śluby składać z taką intencją jakby to były już śluby wieczyste.

Odnowienie ślubów jest natomiast potwierdzeniem, że chcemy iść drogą rad ewangelicznych i naśladować Chrystusa w stanie zakonnym. Dzięki temu możemy sobie przypomnieć do czego się zobowiązaliśmy i do czego mamy dążyć.

Śluby wieczyste stanowią ostateczne potwierdzenie, że będziemy szli drogą zakonną. Odtąd jest się pełnoprawnym misjonarzem Świętej Rodziny. Podczas uroczystej Mszy Świętej następuje konsekracja, czyli oddanie na wyłączną służbę Bogu.

Przywołuje się Ducha Świętego i wstawiennictwo wszystkich świętych nad kandydatami do ślubów wieczystych przez śpiew litanii do wszystkich świętych, a po złożeniu ślubów wręcza się profesom krzyże misyjne.

W tym roku śluby wieczyste złożyło dwóch alumnów: Jacek Cieślak MSF i Wojciech Fertikowski MSF.

Prosimy o modlitwę w intencji nas, zakonników misjonarzy Świętej Rodziny, abyśmy wytrwali w powołaniu i byli wierni Chrystusowi.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)