AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

8 września 2021 | Kazimierz Biskupi

Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny to dla Misjonarzy Świętej Rodziny dzień szczególny, ponieważ właśnie w to święto, 8 września, tradycyjnie składamy śluby zakonne w naszym Zgromadzeniu. Każdy profes składa Bogu śluby ubóstwa, czystości i posłuszeństwa na ręce przełożonego prowincjalnego lub wyznaczonego delegata zgodnie z Konstytucjami MSF.

Współbracia klerycy oraz brat zakonny składali swoje śluby czasowe w Kazimierzu Biskupim podczas Mszy Świętej o godzinie 7:00. Po raz drugi swe śluby składał kl. Mateusz Dańczak MSF, po raz trzeci kl. Karol Lipkowski MSF, kl. Daniel Szlaski MSF, kl. Piotr Jaroszczak MSF oraz kl. Przemysław Kubera MSF, po raz czwarty br. Dawid Jesiotr MSF, po raz piąty kl. Hermann Botoiaia MSF, kl. Etienne Andriamitantsoa MSF oraz kl. Jakub Biela MSF. 

Wyjątkowym momentem w naszym Zgromadzeniu było złożenie przez trzech współbraci ślubów wieczystych, które łączą człowieka z Bogiem i Kościołem  na zawsze. O godzinie 11:00 w czasie uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem asystenta prowincjalnego Prowincji Polskiej ks. Piotra Gałązki MSF na wieczność swoje śluby złożyli kl. Karol Bielicki MSF, kl. Jakub Dziurgot MSF oraz kl. Leon Ranaivosoa MSF. Podczas obrzędów konsekracji zakonnej w postawie leżenia krzyżem profesi oddali się Bogu w czasie śpiewu Litanii do Wszystkich Świętych, co później wyrazili słowami formuły śłubów. Następnie każdy z nich otrzymał krzyż misyjny, jako znak pełnej przynależności do Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny.

Był to czas wielkiej radości i wzruszeń, dzień wyjątkowy zarówno dla współbraci, którzy wspominali swoje śluby jak i dla tych, którzy składali je po raz kolejny. Był to również szczególny czas dla rodzin i przyjaciół, którzy przez swoją modlitwę i obecność wspierali nas i umacniali na duchu.

Wspólnota klerycka pragnie w tym miejscu wyrazić swą wdzięczność w pierwszej kolejności Panu Bogu, za dar powołania, rodzinie, przełożonym zakonnym, formatorom, przyjaciołom i wszystkim dobrodziejom wspierającym nas. Niech Bóg będzie uwielbiony w każdej posłudze i każdej chwili życia każdego Misjonarza Świętej Rodziny.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)