AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

19 września 2019 | Górka Klasztorna

W Kościele powszechnym 19 września jest wspomnieniem Matki Bożej Saletyńskiej. Dla naszego Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny jest to dzień szczególny, gdyż Pani z La Salette jest Patronką naszej wspólnoty zakonnej. Stąd obchód ku Jej czci obchodzimy w randze uroczystości.

Pomału staje się tradycją, że ten dzień przeżywamy jako dzień skupienia całej polskiej prowincji w Górce Klasztornej – naszym duchowym centrum. Rozpoczęliśmy wspólną modlitwę od drogi krzyżowej prowadzonej przez ks. Piotra Gałązkę – Asystenta Prowincjalnego. Rozważania dotyczyły dobrej nowiny, że to, co po ludzku jest cierpieniem czy trudem jest w rzeczywistości darem dzięki któremu możemy osiągnąć zbawienie.

Następnie celebrowaliśmy wspólną Eucharystię pod przewodnictwem ks. Piotra Lipskiego – Kustosza góreckiego sanktuarium. W homilii przypomniał główne przesłanie orędzia Pięknej Pani z La Salette, czyli wezwanie do pokuty i nawrócenia. Matka Boża mówiła, że z powodu naszych grzechów cierpi i nie może już dłużej powstrzymywać karzącej ręki Syna: Jeżeli mój lud nie zechce się poddać, będę zmuszona puścić ramię Mojego Syna. Jest ono tak mocne i ciężkie, że dłużej nie mogę go podtrzymywać. Od jak dawna cierpię z waszego powodu! Kaznodzieja zwrócił uwagę na to, że od tamtego czasu grzechy ludzkości stały się jeszcze okropniejsze i stanowi to wezwanie dla wierzących do pokuty i zadośćuczynienia za popełnione zło.

Po zaczerpnięciu sił duchowych ze stołu Eucharystii mieliśmy wspólny obiad i spotkanie przy kawie z gościem, który wygłosił konferencję na temat przeżywania traumy.

Później wspólnie adorowaliśmy Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, odmawialiśmy koronkę do miłosierdzia Bożego i mieliśmy możliwość spowiedzi świętej.

Ten intensywny dzień zakończyliśmy wspólnym grillowaniem. 


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)