AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

15 listopada 2016 | Poznań

W dniu piętnastego listopada bieżącego roku miałem okazję uczestniczyć w konferencji poświęconej historii Kościoła w Europie środkowo-wschodniej w latach 1940-1990 w Poznaniu. Nie jest to może tak atrakcyjne wydarzenie jak udział w koncercie muzycznym czy oglądanie filmu w kinie. Ale jest to najlepsza możliwość do zagłębienia się w historię swego kraju i narodu.

I aby zdążyć na konferencję o godzinie 900 musiałem wyruszyć w drogę z Kazimierza Biskupiego o 552, tak dobrze znaną 53-cią linią MZK w stronę Konina.

O. Piotr Neumann przedstawia swój referat z historii Kościoła

Osobiście dla mnie to spotkanie było wartościowe, bo mogłem posłuchać historii świadków wiary w Chrystusa w tych nie łatwych czasach i wyciągnąć z tego coś dla siebie . Również to była dobra okazja nawiązać przyjazne kontakty, podzielić się wrażeniami i doświadczeniem z innymi.

Przedłożenie referatu z historii Kościoła

Uczenie się historii swego kraju, narodu i swej rodziny to najlepszy „instrument” do uformowania swej tożsamości, tego kim jestem i skąd pochodzę. Że jestem Białorusinem i pochodzę z Białorusi, że jestem chrześcijaninem i swoją wiarę zawdzięczam rodzicom, którzy „walczyli” modlitwą i czynem (świadectwem swego życia) przeciw laicyzacji kraju i zniszczeniu Kościoła.

kl. Konstanty Tsybulski MSF

 

Plan wykładów podczas konferencji naukowej