AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

Białystok | 6 marca 2021

Reprezentacja kleryków w składzie: kl. Jan, kl. Jakub B., kl.  Etienne, kl. Daniel, kl. Przemysław, kl. Mateusz, kl. Leon, kl. Hermann w debiucie zajęła III miejsce w Mistrzostwach Polski w Koszykówce Wyższych Seminariów Duchownych, których organizatorem w tym roku było AWSD w Białymstoku.

Mistrzostwa odbyły się w sobotę 6 marca. Do Białegostoku przybyliśmy już w piątek, aby dobrze wyspać się przed turniejem. Na miejscu uczestniczyliśmy w losowaniu drużyn, spotkaniu integracyjnym oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. Taki turniej to doskonała okazja do integracji środowiska kleryckiego poprzez rywalizację sportową. Oprócz nas i gospodarzy brały udział również: WSD Księży Pallotynów z Ołtarzewa, WSD Zakonu Paulinów z Krakowa, MWSD z Wrocławia. Sobotę rozpoczęliśmy wspólną modlitwą oraz Eucharystią. O godz. 10:00 zagraliśmy mecz otwarcia z AWSD w Białystoku, przegrany 21:13. Drugi mecz przegraliśmy 25:15 ze zwycięzcami tegorocznego turnieju - WSD Księży Pallotynów w Ołtarzewie. W trzecim meczu przyszło nam się zmierzyć z MWSD we Wrocławiu, wygranym przez nas 18:8. W meczu o trzecie miejsce po bardzo zaciętej walce, wygraliśmy 23:22 z WSD Zakonu Paulinów w Krakowie.

Po zakończeniu mistrzostw zwiedziliśmy Białystok i odwiedziliśmy Siostry ze Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny, którego założycielką jest bł. Bolesława Lament.

Więcej zdjęć i informacji o turnieju: http://basketklerycy.pl/


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)