AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

9 czerwca 2018 | Kazimierz Biskupi

Dwadzieścia sześć drużyn w dwóch kategoriach wiekowych, ale każda ma jeden cel – zwycięstwo! Z takim założeniem co roku przyjeżdżają do naszego seminarium ministranckie drużyny z całej Polski na turniej w piłkę nożną im. ks. Jana Berthiera MS – naszego Ojca Założyciela.

Na rozgrywki niektóre drużyny przyjechały już dzień wcześniej, ponieważ odległość między Rzeszowem, a Kazimierzem Biskupim to aż 410 km! Całe nasze wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Łukasz Skołud MSF – referent powołaniowy Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, wygłosił także kazanie dla klasztornego kościoła pełnego młodych ministrantów, poprzez które dał duchowe siły piłkarzom na cały dzień zaciętych rozgrywek.

ministranci starsi grający na boisku Orlik 2012

Zaraz po Eucharystii drużyny rozeszły się na swoje boiska – starsi na orlik, a młodsi pozostali na terenie klasztornym. Przez trzy godziny trwały zacięte rozgrywki, które wyłoniły po osiem najlepszych drużyn, które miały pokazać dalej swoje piłkarskie umiejętności w fazie pucharowej.

Zanim zaczęły się ćwierćfinały młodzi piłkarze poszli pokrzepić swoje siły przy tradycyjnym już grillu organizowanym przez wspólnotę młodzieżową STHajenka, wraz z opiekunem, która działa przy naszym klasztorze. Po godzinnej przerwie zawodnicy ze zregenerowanymi siłami wrócili do ostatniej fazy turnieju.

grill pod wiatą przy klasztorze

Po wielu emocjach, licznych seriach rzutów karnych i jeszcze liczniejszych bramkach udało się wyłonić najlepsze drużyny. W kategorii starszych trzecie miejsce zajęli ministranci z parafii św. Rocha w Złotowie, drugie miejsce zajęli ministranci z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej z Konina. a pierwsze miejsce zajęła drużyna ministrantów z Orlika, działająca przy klasztorze Ojców Franciszkanów. W kategorii młodszej trzecie miejsce zajęła drużyna z parafii św. Barbary w Turku, drugie miejsce ministranci z parafii bł. Michała Kozala w Janikowie, a najwyższy stopień podium zdobyła drużyna z parafii św. Wita w Tuliszkowie.

nagrody dla najlepszych drużyn

Tak duże przedsięwzięcie nie udałoby się bez wsparcia sponsorów, dziękujemy więc za wsparcie Gminie w Kazimierzu Biskupim, firmom: AMB Technic, PW Belton, NETTO, KAMENA, oraz Apostolstwu Dobrej Śmierci.

W przyszłym roku ponownie spotkamy się na turnieju im. ks. Jana Berthiera MS i gwarantujemy jeszcze większe emocje!


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)