AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

8 czerwca 2023 | Kazimierz Biskupi

W czwartek po Niedzieli Trójcy Przenajświętszej Kościół obchodzi Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem.

Godne uwagi jest to, że najstarsza nazwa tej uroczystości brzmiała „festum Eucharistiae” – „święto Eucharystii”. Boże Ciało stwarza wspaniałą okazję do rozważania tajemnicy Eucharystii, jest okazją do zamanifestowania naszej wiary w Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wierzymy, że Eucharystia to „sakrament miłosierdzia, znak jedności, węzeł miłości, uczta paschalna, w której pożywamy Chrystusa, w której dusza napełnia się łaską i otrzymuje zadatek przyszłej chwały” (KL, 47).

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11:00 w kościele parafialnym pw. świętego Marcina. Mszy Świętej przewodniczył ks. proboszcz Michał Drewniacki. Po Eucharystii, ruszyliśmy procesyjnie z Panem Jezusem na ulice Kazimierza Biskupiego. Zamanifestowaliśmy naszą wiarę w Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Tradycyjnie na trasie znalazły się cztery stacje, trzecia z nich była pod naszym klasztorem. Cała procesja przebiegła pięknie i uroczyście, z licznym udziałem wiernych.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)