AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

19 marca 2019 | Kazimierz Biskupi

Wielki Post jest czasem pokuty i nawracania się. Pomocą do tego jest modlitwa, post, jałmużna, a także rekolekcje. W naszej wspólnocie zakonnej jest to też moment, gdy przyjmuje się urzędy lektora i akolity.

Na ten dzień przygotowywaliśmy się przez rekolekcje odbywające się od 14 do 16 marca. Prowadził je nasz współbrat ks. Włodzimierz Burzawa MSF.

Sama uroczystość rozpoczęła się o 10:30 w kościele seminaryjnym. Mszy Świętej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ksiądz prowincjał Adam Józef Sobczyk MSF. Mówiło tym, że najważniejsza w posłudze jest miłość. Wraz z wchodzeniem na poszczególne wyższe stopnie w formacji do kapłaństwa ma wzrastać w alumnach miłość. 

Od dziś lektorami są: kl. Stanisław Walas MSF, kl. Michał Młotek MSF, kl. Jan Tomczyk MSF. Będą oni czytać słowo Boże podczas liturgii, a także wychowywać w wierze dorosłych i dzieci. Mogą także błogosławić pokarmy.

Akolitami zostali: kl. Jacek Cieślak MSF, kl. Wojciech Fertikowski MSF, kl. Mateusz Buława MSF. Będą oni odtąd bliżej posługi ołtarza. Mogą rozdawać Komunię Świętą jako szafarze nadzwyczajni, a także zanosić ją chorym.

Prosimy o modlitwę w intencji nowych lektorów i akolitów.


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)