AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

12 października 2019 | Licheń - Kazimierz Biskupi 

W sobotę 12 października 12 wolontariuszy wyruszyło z Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym do naszego klasztoru w Kazimierzu Biskupim.

Wszystko to z okazji obchodów Światowego Dnia Opieki Paliatywnej i Hospicjów. Wolontariusze swoją pielgrzymkę rozpoczęli od uczestnictwa we Mszy św. sprawowanej w licheńskim hospicjum, pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Jagody MIC. Słowo Boże wygłosił ks. Piotr Kemnitz MSF, który pielgrzymował z kl. Leonem MSF z Madagaskaru oraz kl. Piotrem MSF. Wyruszyli oni po liturgii wraz z wolontariuszami do klasztoru w Kazimierzu Biskupim. 

Koordynator wolontariatu w licheńskim hospicjum pani Urszula Kulig wyjaśniła, dlaczego zdecydowali się pielgrzymować właśnie tam: „W każdy wtorek klerycy ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny przyjeżdżają do naszego hospicjum, aby uczestniczyć w wolontariacie. Pomysł, aby pielgrzymować do Kazimierza zrodził się samoistnie. Dzisiaj, czyli 12 października, obchodzimy Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów. Chcieliśmy go uczcić poprzez pieszą pielgrzymkę. Każdy z nas niesie tam swoje własne intencje, jednak głównie modlimy się za podopiecznych i cały personel pracujący w hospicjach na całym świecie”.

 


GALERIA

(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)