AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

19 marca 2021 | Kazimierz Biskupi

W uroczystość św. Józefa w naszym kościele miało miejsce uroczyste zakończenie internetowych rekolekcji Józef33, połączone z aktem oddania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce św. Józefa. Mszy świętej kończącej rekolekcje przewodniczył Prowincjał Polskiej Prowincji MSF ks. Piotr Jacek Krupa.

Rekolekcje prowadził ks. Adam Bajorski MSF wraz z Kleryckim Referatem Rodzin. Przez 33 dni każdego wieczoru spotykaliśmy się na wspólnej medytacji, krótkiej konferencji i wspólnej modlitwie za przyczyną św. Józefa. Rozważając słowa Listu apostolskiego Ojca Świętego Franciszka o św. Józefie Patris corde poznawaliśmy coraz głębiej tego niezwykłego Świętego i dostrzegaliśmy ogromny wkład, jaki wniósł w historię zbawienia. Za jego przyczyną wypraszaliśmy łaski dla naszych rodzin, naszego Zgromadzenia, Kościoła i całego świata, przygotowując się jednocześnie, by w uroczystość Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny powierzyć swoje życie Chrystusowi właśnie przez Jego ręce.

Rekolekcje, ze względu na obostrzenia związane z pandemią, w całości odbywały się w Internecie. Zgromadziły one kilka tysięcy osób z kraju i zagranicy. Dzięki temu mógł w nich uczestniczyć każdy, bez względu na miejsce zamieszkania.

W przeprowadzeniu rekolekcji nieoceniona była pomoc pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Kazimierzu Biskupi, którzy udostępnili nam niezbędne zaplecze logistyczne, za co z serca dziękujemy! Wielkie podziękowania również dla Ignacego Kowalewskiego i Jana Dańczaka, którzy obsługiwali i czuwali nad techniczną stroną rekolekcji. Bóg zapłać!

Otrzymaliśmy również wiele świadectw pomocy św. Józefa i łask otrzymanych za Jego przyczyną. Za to wszystko chwała Panu!