AKTUALNOŚCI
informacje z życia Seminarium

10 czerwca 2017 | Kazimierz Biskupi

Tradycyjnie na początku czerwca organizujemy w Seminarium turniej piłkarski dla ministrantów, któremu patronuje nasz założyciel – ks. Jan Berthier. Podobnie i w tym roku, 10 czerwca, punktualnie o 9.00 drużyny zjawiły się na wspólnej Eucharystii.

Choć rekord frekwencji nie został pobity (w poprzednim roku rywalizowały aż 32 drużyny), spora ilość ministrantów, podzielonych na dwie grupy wiekowe, rywalizowała najpierw w grupach, a później w systemie pucharowym. Aby umożliwić rozegranie wszystkich spotkań jednego dnia, graliśmy jednocześnie na dwóch boiskach – Orliku i naturalnym klasztornym.

W tym roku zwyciężyły drużyny z jednej parafii: św. Wita w Tuliszkowie. W młodszej kategorii w finale pokonali gospodarzy z naszego klasztoru, a w starszej, tegorocznych faworytów – drużynę z Zagórowa.

Ważnym elementem turnieju jest także wymiana doświadczeń i budowanie wspólnoty. Spotkaliśmy się przy grillu ciesząc się ze zwycięstw i opłakując porażki. Choć aura nie sprzyjała, nic nie przeszkodziło nam w radowaniu się ze wspólnego spotkania. 

Sebastian Sobkowiak MSF
Dyrektor turnieju